Drużynowe mistrzostwa Europy: Polska piąta po pierwszym dniu!

 

Polska reprezentacja jak na razie zajmuje piąte miejsce w Drużynowych mistrzostwach Europy organizowanych w Rosji. Sprawdź, jakie rezultaty dzisiaj osiągali nasi lekkoatleci!
Lekkoatleci z Polski łącznie zgromadzili dzisiaj 154 punkty. Absolutnie nie można powiedzieć, że piąte miejsce po pierwszym dniu rywalizacji jest wstydem. Przegrywamy z samą elitą, lepsi byli m.in.: Francja, Rosja, Niemcy. Dzisiaj zawody pomyślnie zakończyły się dla Pawła Fajdka i Sofii Ennaoui. Zarówno Fajdek w rzucie młotem, jak i Ennaoui w biegu na 3000 metrów nie mieli sobie równych. Dużo naszych reprezentantów zajmowało drugie miejsca. Najpierw z drugiego stopnia podium cieszyła się Żaneta Glanc. Następnie kolejny dobry występ za Tomaszem Majewskim, jego los podzielił również Patryk Dobek na 400 m przez płotki oraz Marcin Lewandowski na 800 m. Również dobrze zaprezentowała się publiczności w Czeboksarach Joanna Jóźwik. Warszawianka bardzo dobrze rozegrała bieg taktycznie. Zaczęła słabo, biegła w okolicach 6-7 miejsca. Wydawało się, że jest już pozamiatane. Jednak na ostatniej prostej Asia wrzuciła piąty bieg i mało brakowało, a mogłaby cieszyć się ze zwycięstwa. Jednakże ostateczne drugie miejsce w owej sytuacji jest bardzo dużym osiągnięciem.Miejsce na podium zajęła również młoda Ewa Swoboda, która zajęła 3. pozycję.Drużynowe mistrzostwa Europy zakończą się jutro. Rok temu na takiej imprezie biało-czerwoni zajęli 3. miejsce. Na półmetku tegorocznej imprezy plasują się na 5. pozycji, ale my liczymy, że jutro poprawią się w klasyfikacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>